tydzień mody w dżakarcie
fot.unsplash.com

Moda jest obecna w życiu każdego człowieka, jednak osoby, które się nią interesują z pewnością marzą o zobaczeniu Fashion Weeka na żywo. Niestety nie jest to możliwe, ze względu na to, iż na większość tygodni mody wstęp mają jedynie ważne osobistości, gwiazdy, celebryci czy inni projektanci lub modelki (niebiorący udziału w pokazach). Postanowiliśmy więc opisać najpopularniejsze tygodnie mody, tak abyście mogli poczuć się jakbyście byli na miejscu, a także poznać wiele istotnych szczegółów oraz ciekawostek. Zaczynamy? Dziś pod lupę trafia Jakarta Fashion Week! 

Jakarta Fashion Week — lokalizacja

Jakarta Fashion Week lub po prostu JFW to impreza modowa, która odbywa się co roku w Dżakarcie w Indonezji. Różni się ona od innych tego typu imprez, ze względu na lokalizację, jak i grupę odbiorców. Oczywiście nikogo nie dziwi fakt, że moda w Dżakarcie jest znacząco inna od mody np. w Londynie. Czas na garść informacji na temat Jakarta Fashion Week. Gotowi? No to zaczynajmy!

jakarta fashion week
fot.unsplash.com

Jakarta Fashion Week — organizatorzy

Organizatorami tego tygodnia mody jest GCM Group, wcześniej funkcjonująca pod nazwą Femina Group. Jest to platforma pomiędzy głównymi interesariuszami branży modowej i kreatywnej a podmiotami branżowymi oraz społecznością.

Jakarta Fashion Week — kto może wejść?

Warto zaznaczyć, że ten tydzień mody dostępny jest wyłącznie dla osób zaproszonych, a są nimi celebryci, osoby z towarzystwa, klienci/kupujący, lokalni i zagraniczni ludzie z mediów oraz indonezyjscy projektanci mody jak np. Anne Avantie, Rinaldy Yunardi i Dian Pelangi.

Jakarta Fashion Week — historia

Jakarta Fashion Week zostało po raz pierwsze zainicjowane w 2008 roku przez Femina Group przy wsparciu Biura Turystycznego DKI w Dżakarcie, Indonezyjskiego Stowarzyszenia Projektantów Mody (IPMI) oraz Indonezyjskiego Stowarzyszenia Projektantów Mody (APPMI).

Jakarta Fashion Week — założenia

Jednym z głównych celów pokazów Jakarta Fashion Week jest przekształcenie krajowego przemysłu modowego tak, aby stał się on jednym ze światowych liderów mody. Femina Group gościła na wszystkich najważniejszych tygodniach mody na całym świecie. Indonezja ma spore zapotrzebowanie na odzież zgodną z zasadami religijnymi. Jest to także najbardziej zaludniony kraj z większością muzłumańską. Nic więc w tym dziwnego, że Jakarta Fashion Week wygląda nieco inaczej i różni się od np. Paris Fashion Week czy London Fashion Week (gdzie króluje moda uliczna).

Jakarta Fashion Week — rebranding

Femina Group z czasem zamieniła się w GCM Group. Miało to miejsce pod koniec roku 2018. Wpłynęło to oczywiście na Jakarta Fashion Week, które stało się częścią GCM Group, Dewi Magazine, persona.co.id, Cita Cinta i Primarasy. Ogłoszono też nowe logo. Wcześniejsze posiadało monetę i charakterystyczne czerwone „F”. Zmianę ogłoszono w 2019 roku na instagramie z podpisem „Czas na #StartFresh”.

historia jakarta fashion week
fot.unsplash.com

Jakarta Fashion Week — lokalizacja

Wyżej wspominaliśmy już, że Jakarta Fashion Week odbywa się oczywiście w Indonezji. W latach 2008-2011 Jakarta Fashion Week miało miejsce w Pacific Place Jakarta, w 2012 odbyło się na Plaza Senayan. W latach 2013-2019 miało to miejsce w Senayan City. Dopiero w 2020 roku Jakarta Fashion Week pojawiło się z nową koncepcją. Postanowili oni zaadaptować się do pandemii i całe pokazy były transmitowane online, tak aby osoby zainteresowane mogły bez wychodzenia z domu zapoznać się z nowymi trendami. Cały tydzień mody i wszystkie pokazy można było obejrzeć na www.jfw.tv i na kilku innych platformach cyfrowych.

Mamy nadzieję, że dzisiejsza garść informacji pozwoliła wam zapoznać się bliżej z tematem Jakarta Fashion Week. Pamiętajcie także o naszych pozostałych artykułach, w których opisujemy m.in. Paris Fashion Week, London Fashion Week i wiele innych. Wszystkie informacje znajdziecie w kategorii „pokazy mody”. Życzymy miłej lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here