Copenhagen Fashion Week
fot.unsplash.com

Na naszym portalu znajdziecie nie tylko mnóstwo ciekawostek i porad modowych, ale także i garść informacji o napopularniejszych modowych wydarzeniach. Mowa oczywiście o tygodniach mody. Zebraliśmy dla was dziesięć najpopularniejszych Fashion Weeków i opisujemy je jeden po jednym, tak abyście mogli dowiedzieć się najważniejszych informacji, poznać ich historię i poczuć się tak, jakbyście zasiadali w pierwszym rzędzie. Dziś pod lupę trafia Copenhagen Fashion Week. Zaczynamy? W takim razie czytajcie dalej! 

Co nosi się w Kopenhadze?

Moda w Kopenhadze to przede wszystkim colorblocking, landrynkowe retro, minimalizm, klasyka i normcode, krótkie puchowe kurtki i wiele innych. Własnie tego typu ubrania możecie zobaczyć podczas Copenhagen Fashion Week.

Copenhagen Fashion Week to wydarzenie modowe, które odbywa się cyklicznie, dwa razy w skali roku oczywiście w Kopenhadze.

historia Copenhagen Fashion Week
fot.unsplash.com

Copenhagen Fashion Week — historia

Pierwsze Copenhagen Fashion Week odbyło się dopiero w 2006 roku. Wszystko wydarzyło się ze względu na połączenie poprzednich duńskich targów odzieżowych — Dansk Modeuge i Dansk Herremodeuge (ich początki sięgają lat pięćdziesiątych). Organizatorem Copenhagen Fashion Week jest Duński Instytut Mody (DAFI).

Copenhagen Fashion Week na przestrzeni lat

W 2017 roku Copenhagen Fashion Week przeszedł strategiczny proces, który miał na celu umocnienie Kopengagi jako epicentrum mody skandynawskiej i oczywiście umocnienie Copenhagen Fashion Week jako wiodącego tygodnia mody w Skandynawii.

Zaledwie dwa lata później, bo w 2019 roku faktycznie tak się stało. Oczywiście założyciele nadal dążą do rozwoju Copenhagen Fashion Week, tak aby stać się najsilniejszą platformą dla skandynawskich marek mody.

Copenhagen Fashion Week — kierownictwo

W 2018 roku Copenhagen Fashion Week otrzymał nowe kierownictwo. Nowo mianowana dyrektor generalna Cecilie Thorsmark ustanowiła nawet radę doradczą, która złożona była z profesjonalistów z branży modowej.

tydzień mody w Kopenhadze
fot.unsplash.com

Copenhagen Fashion Week — organizacja

Copenhagen Fashion Week odbywa się, jak już wyżej wspominaliśmy, dwa razy w roku w styczniu/lutym oraz w sierpniu. Każdego sezonu, mnóstwo osób zjeżdża się do Kopenhagi ze względu na to wydarzenie, a zainteresowanie Copenhagen Fashion Week rośnie z każdym kolejnym tygodniem. Nic w tym dziwnego — oprócz pokazów, miejsce mają także dwa targi CIFF i Revolver. Co istotne, Copenhagen Fashion Week dąży do wprowadzenia istotnych zmian w sposobie realizacji wydarzenia oraz ma zainspirować i zachęcić branżę do podjęcia kroków w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju.

Copenhagen Fashion Week to organizacja non-profit. Korzystają oni w 15% ze środków publicznych, a w pozostałych 85% z partnerstw handlowych. Copenhagen Fashion Week wspiera m.in. fundacja Design Society, Duńskie Centrum Designu, INDEX: Design to Improve Life i Global Fashion Agenda.

Copenhagen Fashion Week — kto decyduje o pokazach?

Co istotne — Copenhagen Fashion Week nie ma wpływu na listy gości, wybór modelek ani żadną inną część dotyczącą pokazu lub prezentacji marki w oficjalnym harmonogramie. Zgłoszenia do harmonogramu oceniane są przez komisję stworzoną przez wyżej wspomnianą Cecilie Thorsmark.

Jak więc widzicie Kopenhaga podeszła do tematu z zupełnie innej strony niż inne Fashion Week, ale czy to się sprawdza? Oczywiście! Do Danii przyjeżdżają setki turystów, modelek, projektantów i ludzi z branży modowej i ciężko się dziwić. Moda skandynawska podbija serca osób na całym świecie. Z pewnością tydzień mody to wydarzenie, które warto śledzić i obserwować. Warto pamiętać, że moda to nie tylko to, co ubieramy na siebie przed wyjściem z domu. Pozwala nam ona wyrażać siebie, pokazać swoją osobowość, gusta i preferencje.

Pamiętajcie także, aby sprawdzić inne nasze artykuły o tematyce tygodni mody. Zapraszamy do lektury! Nie pożałujecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here