Vancouver Fashion Week
fot.unsplash.com

Interesujesz się modą? W takim razie z pewnością znasz najpopularniejsze tygodnie mody na świecie. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej każdemu Fashion Weekowi. Sprawdziliśmy historię, najważniejsze nazwiska, daty. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie informacje, a dodatkowo poczujesz się tak, jakbyś fizycznie był na najważniejszych i największych pokazach na całym świecie. Dziś skupimy się na Vancouver Fashion Week. Gotowi? No to zaczynajmy!

Ranking najpopularniejszych tygodni mody na świecie

Na naszym portalu opisaliśmy krok po kroku dziesięć najpopularniejszych Fashion Weeków na świecie. O kolejności decydowała częstotliwość wyszukiwania frazy w wyszukiwarce Google. Paris Fashion Week wyszukiwany jest średnio 24 tysiące razy w skali miesiąca, a dzisiejszy tydzień mody — Vancouver Fashion Week zaledwie 2 tysiące razy w skali miesiąca. Choć różnica jest spora, 2 tysiące to wciąż spora liczba. Lista prezentuje się następująco:

  1. Paris Fashion Week
  2. New York Fashion Week
  3. London Fashion Week
  4. Milan Fashion Week
  5. Seoul Fashion Week
  6. Berlin Fashion Week
  7. Jakarta Fashion Week
  8. Copenhagen Fashion Week
  9. Madrid Fashion Week
  10. Vancouver Fashion Week
tydzień mody w vancouver
fot.unsplash.com

Vancouver Fashion Week — historia

Czas skupić się na Vancouver Fashion Week, który to zamyka nasz ranking najpopularniejszych tygodnii mody. Lokalizacja VFW to oczywiście Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Impreza trwa siedem dni i odbywa się dwa razy w roku.

Vancouver Fashion Week — powstanie

Vancouver Fashion Week postwał w 2001 roku. Obecnie prowadzony jest przez Jamala Abdourahmana.

Warto zaznaczyć, że Vancouver Fashion Week jest drugim co do wielkości tygodniem mody organizowanym w Ameryce Północnej, zaraz po New York Fashion Week.

Vancouver Fashion Week — charakterystyka

Vancouver Fashion Week podkreśla swoje główne wartości jako różnorodność i multikulturowość. Oglądając zdjęcia z pokazów mody, są one widoczne gołym okiem. Vancouver Fashion Week stawia na nietypowe rozwiązania. W 2016 roku zdecydowali się oni na poszerzenie swoich pokazów o modę dziecięcą. Vancouver Kids Fashion Week stał się centrum medialnym zarówno dla kanadyjskich butików dziecięcych, jak i międzynarodowych projektantów mody dziecięcej. Co istotne — z racji partnerstwa VFW z BC Children’s Hospital Foundations, część dochodów z biletów trafia właśnie do tej fundacji.

historia Vancouver Fashion Week
fot.unsplash.com

Vancouver Fashion Week — nagroda Nancy Mak

Vancouver Fashion Week zpostanowiło w 2014 roku zaprezentować po raz pierwszy nagrodę Nancy Mak. Jest to stypendium, które nagradza wschodzących projektantów z Kolumbii Brytyjskiej. Liczy się nie tylko biznesplan i chęć poszerzania swojej wiedzy, ale także oczywiście wizja kreatywna oraz pomysł.

Taki krok to z pewnością dobry sposób na zachęcenie młodych projektantów do brania czynnego udziału w Vancouver Fashion Week. VFW stawia na rozwój. Ważne są nie tylko umiejętności danego projektanta, ale to, co „siedzi” w jego głowie. Takie stypendium przyznawane jest co roku niezmiennie od 8 lat. Z pewnością będzie to również kontynuowane w przyszłości.

Kilka słów o high fashion

Fashion Week ma na celu przede wszystkim zainspirować nie tylko projektantów, ale także i osoby zainteresowane modą. Choć często ubrania, które są prezentowane podczas takich pokazów wydają się być nietypowe i „nienadające się” do noszenia na co dzień, warto pamiętać, że na tygodniach mody znajdziemy nie tylko ubrania „ready to wear”, ale także i high fashion. High fashion to niejako pokaz kunsztu twórczego projektanta. O ile gwiazdy zakładają te ubrania na ścianki, premiery czy inne uroczystości, tak większość osób nie ubrałaby tego typu odzieży.

Mamy nadzieję, że wspólnie z nami przeszliście przez najważniejsze tygodnie mody na świecie. Pamiętajcie, że moda to sposób wyrażania siebie i dla wielu osób jest to pasja, a nie tylko kawałek materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here