Odzież męska Nike
fot.unsplash.com

Nike to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać, z pewnością zna ją każdy, zwłaszcza Ci, którzy czytają dzisiejszy artykuł. Tym razem skupimy się na odzieży męskiej firmy Nike, a ten artykuł jest wstępem do kolejnych, z tej serii, w których opisujemy poszczególne kategorie, modele i rodzaje ubrań czy też butów. Gotowi? W takim razie zapinajcie pasy, zakładajcie „najki” na nogi i…

JUST DO IT

Odzież męska Nike — zakres cenowy

Nike jest ogromną firmą, która w swojej ofercie posiada m.in. T-Shirty i koszulki polo, koszule, bluzy, swetry i kardigany, kurtki, płaszcze, spodnie, szorty, dresy, bieliznę i skarpetki, bieliznę nocną i pidżamy, odzież sportową, modę plażową i oczywiście również obuwie. Zakres cenowy jest naprawdę zróżnicowany bowiem ceny zaczynają się już od 44 złotych, a sięgają nawet ponad 1000 złotych (według sklepu internetowego Zalando).

Tak naprawdę każdy mężczyzna znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od tego jak się ubiera na co dzień i jak wygląda jego budżet. Spokojnie ich T-Shirty można połączyć ze spodniami dresowymi, jak i zwykłymi jeansami. Choć Nike produkuje odzież sportową, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich T-Shirt traktować tak, jak inny T-Shirt ze zwykłej sieciówki. Ceny również są podobne, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę jakość, materiał, jak i rozpoznawalność marki.

Odzież męska Nike
fot.unsplash.com

Czas na kilka słów o firmie Nike…

Nike powstał w 1964 roku i został założony przez dwóch przyjaciół Williama Bowermana i Phila Knighta. William był trenerem biegowym, a Phil jego uczniem, podopiecznym. Podobnie, jak w przypadku np. firmy Apple, panowie zaczynali od skromnej produkcji, z niewielkim budżetem, w garażu. Dziś jest to firma znana na całym świecie.

William i Phil przez pierwszych kilka lat istnienia firmy zajmowali się wyłącznie dystrybucją innych marek, nie produkowali oni swojego obuwia. Dopiero z czasem zdecydowali się na taki krok. Z początkowo współpracowali oni z marką Onitsuka Tiger, czyli dzisiejszy ASICS.

Przełomowa reklama już od pierwszych lat istnienia działalności

Firma Nike początkowo istniała pod nazwą Blue Ribbon Sports, dopiero z czasem zmienili oni nazwę. Ich największy przełom to kontakt na wyłączność z tenisistą Ilie Nastase. Miał on obowiązek nosić wyłącznie buty firmy Nike. Co ciekawe Ilie Nastase był pierwszym sportowcem w historii, który zdecydował się na taki krok! Sprawa więc nie mogła się obejść bez echa.

Reklamy Nike do dnia dzisiejszego zaskakują nas. Z pewnością piosenki The Beatles w reklamach czy wyżej wspomniany Ilie Nastase odegrały dużą rolę w obecnej pozycji Nike na rynku światowym, jednak to właśnie te początki wyróżniały ich od każdej innej firmy, produkującej obuwie.

Chodzisz w gofrach, czyli inspiracja Nike Waffle Trainer

Kolejny klasyk wśród Nike to buty, inspirowane… goframi, tak dobrze czytacie, goframi. Nike Waffle Trainer to buty, które podbiły świat. Bil Bowerman jadł pewnego dnia śniadanie ze swoją żoną, podano gofry, które zainspirowały go do wypróbowania czegoś nowego. Oczywiście stworzenie takiej podeszwy z pewnością nie było łatwe, jednak dzięki wielu testom, wielu wadliwym i uszkodzonym modelom, w końcu Nike opanowało to do perfekcji.

Odzież męska Nike
fot.unsplash.com

Logo za kilka groszy

Nike wpinało się ku górze, ale co ciekawe z bardzo tanim logo. Studentka, która zaprojektowała słynnego Swoosha otrzymała bardzo niskie wynagrodzenie. Oczywiście po latach firma Nike skontaktowała się z nią i wypisała kolejny czek, ten już był na znacznie większą kwotę. Ciekawe czy graficzka spodziewała się takiego podziękowania? Trzeba przyznać, że było to bardzo miłe ze strony Nike. W końcu nie musieli oni za logo płacić ponownie, prawda?

Mamy nadzieję, że ta garść ciekawostek i informacji zbliżyła cię do firmy Nike. Skoro mamy to już za sobą to czas na… tak, dobrze zgadłeś – czas na zakupy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here