Tusze do rzęs

Tusz do rzęs to niezwykle ważny przedmiot w damskiej torebce. Dzięki wielu rodzajom tuszy, które możemy spotkać w drogeriach internetowych czy stacjonarnych, można uzyskać różne efekty. Na przykład za jego pomocą można wydłużyć lub podkręcić rzęsy tak, aby podkreślić urodę i nadać większego wyrazu spojrzeniu. Dodatkowo, idealnie sprawdzi się również jako uzupełnienie delikatnego makijażu, kiedy nie chcemy zanadto przykuwać spojrzeń, ale pozostanie bez żadnych kolorowych kosmetyków nie wchodzi w rachubę.

Krótka historia kobiecych kolorowych kosmetyków

Dawniej, kiedy jeszcze technika ani przemysł kosmetyczny nie były tak rozwinięte jak dzisiaj, kobiety stosowały różne zabiegi, aby podkreślić swoją urodę i przykuwać wzrok innych osób.

Pierwszej maskary zaczęły już w starożytności używać Egipcjanki i choć nie miały dostępu do takich tuszy, jak my obecnie, to doskonale potrafiły poradzić sobie z tym problemem. W swoich kosmetykach wykorzystywały oliwę, białko oraz sadzę. Ta mieszanka stała się pierwowzorem współczesnych tuszów do rzęs.

W ślad za Egipcjankami podążyły Greczynki i również one zaczęły stosować tego typu zabiegi. W ten sposób ich rzęsy zyskały na objętości i mogły pięknie podkreślić urodę ich oczu. Moda ta rozprzestrzeniła się na całym starym kontynencie i trwała przez długie lata.

Nie był to jednak najwygodniejszy ani najszybszy sposób na poprawienie wyglądu. Z pomocą przyszedł Eugene Rimmel, który w drugiej połowie XIX wieku stworzył pierwszy tusz do rzęs. Powstał on na bazie węgla oraz wody. Została do niego dodana także specjalna szczoteczka, która pomagała w równomiernym rozprowadzaniu tuszu.

Największy postęp miał jednak dopiero nadejść. Niedługo po stworzeniu pierwowzoru maskary przez Rimmela, chemik Williams zainteresował się jego specjalną formułą i postanowił ją udoskonalić. W tym celu stworzył mieszankę pyłu węglowego i wazeliny. Jego rozwiązanie było na tyle innowacyjne, że podbiło serca kobiet na całym świecie. Popularność nowego kosmetyku przyczyniła się do powstania marki Maybelline.

Współczesne firmy produkujące tusze do rzęs

Współcześnie mamy duży dostęp do różnego rodzaju tuszów do rzęs, a dzięki innowacyjnym pomysłom zarówno Rimmela, jak i Williamsa mamy teraz dwie wiodące firmy, które mogą poszczycić się renomą i produktami najwyższej jakości. Oczywiście dołączyły do nich także inne marki, które również oferują swoje produkty.

Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

Aby dobrze dobrać tusz do rzęs, warto najpierw zastanowić się, co chcemy z jego pomocą osiągnąć. Ma być dla nas tylko delikatnym dodatkiem, czy może zależy nam na tym, aby oczy przyciągały spojrzenia i były najbardziej wyrazistym elementem twarzy? W zależności od tego możemy sięgnąć po tusz w delikatniejszym kolorze, na przykład po brązowy, albo po intensywnie czarny.

Dobrym pomysłem będzie też wybranie takiego, który w konkretny sposób działa na rzęsy. Nowoczesne tusze do rzęs mają cały szereg właściwości, jak podkręcanie, pogrubianie i – być może najważniejsze dla wielu osób – odżywianie, co sprawia, że rzęsy stają się z każdym ich wykorzystaniem coraz piękniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here