Skarpetki damskie Nike

0
223
Skarpetki damskie Nike
fot.unsplash.com

Firma Nike powstała w roku 1967 w Washington County pod nazwą Blue Ribbon Sports, a w roku 1971 oficjalnie zmieniła nazwę na imię greckiej bogini zwycięstwa Nike. Firma słynie z odzieży sportowej, jednak dużą popularnością cieszą się również produkowane przez nią skarpety, które wyróżniają się na rynku, ze względu na innowacyjne technologii, które mają na celu przystosowanie ich do indywidualnych potrzeb klienta oraz sprostanie wyzwaniom stawianym przez sporty i aktywność fizyczną.

Skarpetki damskie Nike
fot.unsplash.com

Dlaczego skarpety Nike są warte swojej ceny?

Firma Nike oferuje skarpety, które sprawdzą się w każdej sytuacji i nawet najbardziej wymagający konsument znajdzie coś dla siebie. Poza klasycznym podziałem na skarpety krótkie, stopki, klasyczne i podkolanówki dostępne są również skarpety specjalistyczne, które mają na celu spełniać konkretne funkcje. Podstawowymi wariantami kolorystycznymi są skarpety czarne i białe, na których widnieje charakterystyczne logo Nike, jednak dostępne są również skarpety w jaskrawych kolorach, a nawet skarpety tematyczne, stworzone na specjalne okazje np. skarpety świąteczne.

Na oficjalnej stronie Nike można zakupić również skarpety piłkarskie poświęcone konkretnym drużynom, które mają kolory odpowiadające danej drużynie oraz, w niektórych przypadkach, nadruk z nazwą drużyny umieszczony w widocznym miejscu. Wygląd nie jest jedynym plusem tych skarpet, które dodatkowo są świetnie przystosowane do gry w piłkę nożną i zapewniają odpowiednią amortyzację oraz odprowadzają wilgoć.

Skarpety specjalistyczne:

Nike oferuje szeroką selekcję skarpet, które mają za zadanie spełniać konkretne funkcje i idealnie sprawdzają się podczas treningu.

-Skarpety Spark- skarpety do biegania z amortyzacją, które idealnie sprawdzą się nawet do biegów długodystansowych. Delikatne uczucie nacisku w kluczowych miejscach daje zabezpieczenie i wsparcie stóp. Co więcej, siateczkowy materiał w górnej części stopy zapewnia wentylacje.

-Skarpety Lightweight- skarpety stworzone z myślą o biegaczach. Delikatny, siateczkowy materiał odprowadza wilgoć i zapewnia swobodny przepływ powietrza, przez co zapewnia uczucie lekkości i suchości mające przypominać bieganie boso.

– Skarpety Spark Lightweight- skarpety stworzone z myślą o biegaczach. Łączą one w sobie delikatności i przewiewność skarpet z technologią Lightweight oraz posiadają dodatkową warstwę materiału w kluczowych miejscach, dzięki czemu oferują delikatną amortyzację charakterystyczną dla skarpet typu Spark.

– Skarpety Nike Trail- skarpety stworzone do bieganie przełajowego. Technologia NikeGrip zapewnia wytrzymałość i przyczepność pozwalającą na utrzymanie stopy we właściwym miejscu. Konstrukacja skarpet zapewnia ochronę przed otarciami i brudem oraz odpowiednią stabilizację stopy.

– Skarpety NikeGrip Studio- skarpety z otwartą konstrukcją w obszarze palców i pięty. Zapewniają świetną przyczepność i stabilność, jednak wymagają ćwiczenia bez obówia.  Sprawdzą się idealnie podczas uprawiania jogi, pilatesu, czy barre.

-Skarpety z technologią Dri-Fit- stworzone ze specjalnego materiału składającego się z mikrowłókien, który odprowadza wilgoć na zewnętrzną stronę materiału i pomaga w szybszym jej odparowaniu.  Zapewnia uczucie suchości nawet podczas intensywnego treningu.

-Skarpety Nike Cushioned-  skarpety stworzone z miękkiej przędzy, która zapewnia wygodę, miękkość i swobodny przewiew powietrza. Idealne zarówno do treningu jak i do użytku codziennego. 

Skarpetki damskie Nike
fot.unsplash.com

Skarpety z powyżej wymienionymi technologiami są dostosowane do potrzeb związanych z konkretnymi sportami i formami wysiłku fizycznego. Niektóre skarpety łączą w sobie kilka technologii, aby zapewnić wszystkie funkcje potrzebne użytkownikowi podczas konkretnej aktywności.  Skarpety Nike sprawdzą się również do użytku codziennego, a modele oznaczone nazwą Everyday są stworzone specjalnie w tym celu.

Skarpety przyjazne środowisku

Firma Nike oferuje konsumentom produkty stworzone częściowo z materiałów pozyskanych z recyklingu. Skarpety te nie różnią się jakościowo od innych modeli,  a przy tym są przyjaźniejsze dla środowiska i idealnie sprawdzą się klientom, którzy starają się prowadzić ekologiczny tryb życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here