marki butów
fot. unsplash.com

Buty mają niesamowity wpływ na naszą codzienność. I wcale nie de trzeba przytaczać tu historii bajkowego kopciuszka, aby się o tym przekonać. Jeżeli jesteś wielbicielką pięknych butów, z pewnością znasz najlepszych projektantów ekskluzywnych i bardzo drogich butów. Ale czy wszystkich?  Oto najdroższe marki butów. Zobacz, gdzie wybrać się na zakupy, gdy wygrasz na loterii!

Brian Atwood – wizjoner i kreator

O wielkości tego projektanta może chociażby świadczyć fakt, że zatrudnił go sam Vercace. Atwood jako dewizę przyjął sobie stwierdzenie, że „Wolność polega na byciu odważnym”. Możesz sobie więc wyobrazić już próbki jego prac – buty są nieszablonowe, nietuzinkowe i kompletnie wymykające się jakiemukolwiek trendowi. 

W pewnym momencie projektant postanowił zerwać z domem mody Versace i pracować na własne nazwisko. Szpilki, sandały na koturnie oraz czółenka na słupku zachwycają wizualnie i podobno mimo wysokich obcasów, są wygodne w noszeniu. Jednak, wydając tak dużo na buty, one po prostu muszą dobrze się nosić.

marki butów
fot. unspalsh.com

Walter Steiger – niszowy projektant którego kochają celebrytki

Cechą charakterystyczną butów jego autorstwa są obcasy lekko wygięte w łuk. Marki butów od Waltera Stegier jest niszowa i mało znana szerszej publiczności, jednak celebrytki z pierwszych stron gazet po prostu je uwielbiają. Sam projektant założył swoją firmę w 1932 roku ale dopiero po latach otworzył butiki w Mediolanie, Londynie czy Nowym Jorku. Ceny w butiku zaczynają się od 500 dolarów i niezwykle rzadko można liczyć na promocje.

Miu Miu – zawsze niepokorna

Dom mody Prada kojarzy nam się z klasycznymi i eleganckimi zestawami, celując w oszczędność dodatków i minimalizm. Marki butów jaką założyła Miucci Prada jest zaprzeczeniem wszystkich tych wartości. Projektanci stawiają tu na odważne, buntownicze i eklektyczne buty, które po prostu rzucają się w oczy. To, co przyciąga odbiorców, to przeciwstawienie się głównym trendom modowym. Miu Miu idzie swoim szlakiem i nie ogląda się za siebie. 

Jimmy Choo

Jeżeli czytasz amerykańską literaturę obyczajową, z pewnością spotkałaś się z dylematami głównych bohaterek dotyczących miłości do bardzo drogich butów od Jimmy Choo. To również jedna z ulubionych marek głównej bohaterki serialu Seks w Wielkim Mieście, Carry Bradshaw. 

Całe szaleństwo z tą marką butów zaczęło się od księżnej Diany, która jako pierwsza ze znanych osób doceniła prace malezyjskiego projektanta Choo Yeang Keata. Ten artysta wcześniej tworzył buty jedynie na zamówienie. Z czasem jednak wszystko się zmieniło. Dzisiaj fantazyjne szpilki od Jimmy Choo to marzenie niejednej z nas!

Manolo Blahnik – stawia na obcasy

Patrząc na butik tego projektanta można powiedzieć wiele, ale jedno jest pewne – stawia na szpilki i wysokie obcasy. Chociaż pierwsza jego kolekcja została zaprezentowana światu w 1971 roku, marka cieszy się niesłabnącym powodzeniem do dzisiejszego dnia. Buty od Manolo uwielbiają celebrytki, aktorki i dziennikarki. Kochają je rownież gwiazdy Hollywood, które często pojawiają się w nich na czerwonym dywanie. 

marki butów
fot. unsplash.com

Christian Louboutin – od szpilek z czerwoną podeszwą

To obecnie jedna z najdroższych świecie. To marki butów premium. Jednak początki nie były spektakularne i mało kto wierzył, że Louboutin osiągnie sukces. Projektant kilka razy został wyrzucony ze szkoły, miał również problemy ze znalezieniem funduszy na otworzenie swojego pierwszego butiku. Zrobił to dopiero w 1992 roku. Dzisiaj, charakterystyczne wysokie szpilki z czerwoną podeszwą to jego znak rozpoznawczy. I o nich marzy przynajmniej co trzecia kobieta na świecie. 

Stuart Wietzman – buty z diamentami

Na koniec o butach, które nazywane są najdroższymi na świecie. Sam Wietzman uczył się fachu od swojego ojca i projektował dla niego dla rodzinnej firmy. Po śmierci ojca została ona sprzedana, a Wietzman dzięki uporowi i ciężkiej pracy zdołał ją odkupić w 1994 roku. Od tego czasu tworzy buty z unikalnych materiałów, takich jak kamienie szlachetne, perły czy bursztyny. Zakładając buty od Stuarta Wietzmanna, nie potrzebujesz już dodatkowej biżuterii. To buty będą błyszczeć! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here